logo
M

Zelená energie jako investiční trend

Říjen 2020

Že Amazon, Tesla a Apple jsou investičně trendy, víme všichni. A taky PayPal. V mém novém článku o investování se dozvíte o oblasti, která je všechny převálcuje. Brzy.

Investice do zelene energie se vyplatí

Tuhle na mě při pouštění Krtka na Youtube vyjukla reklama, vlastně ani nevím na co. Jen mi velmi sugestivně sdělila, že nám všem záleží na životním prostředí a na pozadí vykukovaly stromy. A to samý mi kladl na srdce obtloustlej zrzavej borec s brýlemi, tuším, že se z toho nakonec vyklubala Ikea.

Vzpomněl jsem si na to při četbě článku o investicích do společností podnikajících v oblasti zelené energie. Je to trend, který aktuálně hýbe světovými akciovými trhy. A evidentně i reklamou.

Společnost iShares Global Clean Energy zhodnotila od začátku roku vložené peníze o 82%. A pak existuje ještě vyšší level investování, a to je třeba společnost Plug Power zaměřená na technologie vodíkových palivových článků. Kurz akcií této společnosti dosáhl od počátku roku 480% zhodnocení…

Ivesco Solar ETF je fond zaměřený na firmy podnikající jen v solární branži. Jeho podílové listy zvýšily svoji cenu od začátku roku o 145%. Taky dobrý 👍

Zásadním investičním tématem je zkrátka přechod od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie.

A ať chceme, nebo ne, prezidentské volby v USA se blíží, vliv na investování mají nemalý. Joe Biden, demokratický kandidát, má v plánu věnovat na boj proti proti klimatickým změnám 2 biliony USD (kolik je to vlastně nul🤔…)

Máte-li tedy několik zbytných milionů a přemýšlíte-li při večerním proseccu, kam investovat, volba je jasná👍🌳🍀💸

No a pak jsou tu samozřejmě nemovitosti…Ty nakupujte se mnou😃👍

Je něco, co by vás zajímalo nebo s čím potřebujete poradit? Klidně zavolejte…

Oslovilo vás, co dělám, kdo jsem, jak ke své práci a zároveň koníčku přistupuji? Neváhejte mě kontaktovat. Rád se s vámi setkám. Výběr partnera ve světě nemovitostí je pouze na vás.

Kontaktujte mě!