logo
M

Napsali o mně

 • Chtěl jsem menší startovací byt pro dceru. Něco mimořádného, ať provedením, tak umístěním. Půl roku jsem intenzivně pátral, ale vždycky se na prohlídkách vynořilo nějaké ale. Když jsme si s panem Roztočilem pojmenovali, co chci, ve čtrnácti dnech druhým bytem přesně trefil. Dcera bydlí, je šťastná, jsem šťastný. Moje zkušenost je tato: Pan Roztočil je profesionál, už nebudu ztrácet čas ani úsilí, mám profesionála.

  Marek Šuba

 • Když jsem se mimo jiné díky důsledkům Covid krize rozhodl prodat dům a koupit byt, slyšel jsem spoustu „moudrých“ rad na témata jako není vhodná doba, bude to trvat, půjdeš pod cenu atd. Honza nad ničím moc nemeditoval, ale dělal, a to tak dobře, že za cca 14 dní byl zájemce a začali jsme ladit podmínky prodeje. Mezitím mi sehnal několik bytů k prohlídce a tuším třetí nebo čtvrtý jsem vzal, protože byl hodně zajímavý, na pěkném místě a za dobrou cenu. Všechno odsýpalo, tak jak jsem si představoval, některé kroky byly dokonce rychlejší než bývá v kraji zvykem. Inzerci, komunikaci se zájemci, smlouvy, zástavy, banky, katastr, přepisy všeho možného a další jednání s protistranami vedl suveréně a s nadhledem. Všechno klapalo až tak rychle a hladce, že mi známí začali říkat jaké mám štěstí. Další byt tentokrát nové majitelky mého domu prodal taky asi do měsíce. Náhoda / štěstí? Nemyslím si. Honza je profík a je zvyklý máknout, když je potřeba. Proto píšu tuhle recenzi, protože realiťáků znám fakt hodně a vím, že to co předvedl není úplně samosebou.

  Zdeněk Pachovský

 • Prostřednictvím Mgr. Jana Roztočila jsem realizovala koupi bytu. Vše proběhlo hladce a bez problémů, jeho služby mohu jednoznačně doporučit. Jednání bylo bez zbytečných průtahů, vstřícné, věcné, bez chyb (což také není vždy samozřejmost) a navíc vždy v příjemné atmosféře – jako bonus navíc.
  Mé hodnocení sice může být zkreslené tím, že se jedná o mé první využití služeb realitního makléře, ale na druhou stranu si ani nedovedu představit, že by celá transkace mohla proběhnout lépe :-).

  Jana Holubová

 • Mr. Roztocil is always very responsive for any requests from clients and normally he can arrange the visit in a timely manner. He openly shares his personal opinions with clients about the houses, he can understand clients‘ situation (especially for foreigners) and capture their key expectations precisely. He also provides help beyond the real estate’s responsibility, which is appreciated by clients. Mr. Roztocil is passionate, patient and communicative, which makes him a reliable real estate agent as well as a good friend.

  Rachel and Haitao

 • I was lucky enough to know Jan already and when I asked him help to buy a flat in Czech Republic, he immediately said yes. Being a foreigner and not mastering the language, I honestly don’t know how I could do it without him. Jan offered to go with me in every flat I visited, analised the flat, made the right questions to the sellers (some of which, honestly wouldn’t cross my mind) and gave me then his honest opinion about the value, based on his vast experience on the market. He never searched for the most expensive or the cheapest, but always for the one that would be best value for what I would pay for and was always honest with his opinion, was an invaluable help for me. Once we agreed on what flat to buy, he took all negotiations on him, negotiate price with seller, the mortgage with bank and registration on the cadastral office, I just had to sign the paperwork…..again not sure what I would do without him!
  His experience and knowledge about the property market and his willingness to help, makes him a perfect partner to have if you want to invest or just buy your first property in Czech Republic, I cant recommend him enough.

  Filipe Barbado

 • Prodej našeho bytu jsme původně chtěli řešit bez účasti realitní kanceláře. Po schůzce s panem Roztočilem jsme se ale rozhodli díky jeho zkušenostem, znalosti trhu a v neposlední řadě právních podmínek, byt prodat přes realitní kancelář Properia. Byt jsme prodali za týden od uveřejnění inzerátu. Pan Roztočil nám výrazně usnadnil práci, zodpověděl všechny dotazy a vyřídil veškerou potřebnou dokumentaci. Děkujeme za profesionální přístup.

  Jitka J.

 • Ráda bych touto cestou poděkovala panu Mgr. Janu Roztočilovi za perfektní práci při prodeji naší nemovitosti. Prodej proběhl na vysoké profesionální úrovni a k naší plné spokojenosti. Naše spolupráce byla pružná a konstruktivní, cítili jsme od něj podporu. Komunikace byla velmi vstřícná a dalo by se říci příjemná, byl ochoten okamžitě řešit co bylo třeba a žádný zádrhel nebyl problémem. Děkujeme mu tímto za poskytnuté služby, rychlý a bezchybný průběh transakce. Přejeme mu mnoho zdaru a prosperity do budoucna, doufáme, že ve své práci vytrvá, protože pokud bychom v budoucnu potřebovali služby realitní kanceláře, opět se na p. Jana Roztočila z PROPERIA GROUP s.r.o., Brno, s důvěrou obrátíme.

  Libuše Velíšková se sourozenci

 • Přes p. Roztočila jsme kupovali RD v Rebešovicích zatížený exekucí. Koupě se skrz tuto skutečnost a složitost celého případu trošku protáhla, na to jsme byli na začátku upozorněni. Po celou dobu jsme byli pravidelně informováni o dalších postupech a vše nám bylo podrobně vysvětlováno právníky spolupracujícími s p. Roztočilem.Celá záležitost dobře dopadla, dům jsme nakonec bez problému koupili. Tímto chceme panu Roztočilovi poděkovat za naprosto profesionální přístup k nám, coby klientům. Vždy byl k dispozici na telefonu k zodpovězení všech dotazů, nebyl problém si v krátkém časovém horizontu domluvit i schůzku. Vždy příjemné vystupování a maximální ochota nám ve Všem vyhovět. Po přestěhování jsme mu svěřili i prodej bytu, opět bez problému. Coby realitního makléře můžeme stoprocentně doporučit.

  manželé Prokšovi

  Rebešovice
 • S Janem se skvěle jedná a je na něj spoleh, což v dnešní době není v branži samozřejmost. Doporučuji!

  Tomáš B.

 • Komunikovali jsme s více realitními kancelářemi, ne vždy k  naší spokojenosti. Pan magistr Roztočil rozhodně patří mezi profesionály v oboru, takže jsme se na něj velmi rádi obrátili i s další zakázkou. Byli jsme velmi spokojeni.

  Jaromír K.

 • Jan was hands down the best agent we could have worked with to lead us through the daunting process of purchasing a house here in Brno. He is extremely knowledgeable about the real estate situation in Czech and answered all our questions every step of the way, even after the sale was completed Jan continued to give us advice and recommendations.I would have no hesitation in recommending Jan to anyone who was considering selling or buying a property.  I am sure he will continue to do well in his chosen profession.  Richard Bailey, Principal and Founder of the worlds best software company – CoSource.com.au

  Richard B.

 • Spolupráce s firmou properia group, respektive spolupráce s panem Roztočilem, byla bezproblémová a firmu mohu jedině doporučit. Při spolupráci jsme ocenili především možnost schůzek v pozdně odpoledních hodinách a víkendových termínech.

  Jan K.

 • The process of buying a house in Brno was an intimidating prospect. Dealing with real estate law, pricing, financing and all the other concerns in a new market, in another language, is pretty scary. Jan took away all those concerns and made the process even easier than it would have been back home. He dealt with all aspects of the purchase start to finish with great communication, advice and transparency. He has continued to support me with issues relating to the property such as getting some general handy work completed and navigating various utility suppliers long after my purchase and of course with no obligation to do so. I wouldn’t hesitate to give Jan my highest recommendation or indeed to employ his services once again myself.

  Mark McGlinchey