logo
M

Nájemní bydlení jako realitní trend?

Září 2020

Jste důvtipný investor a sledujete trendy na realitním trhu? Můj nový článek vám poradí, jak aktuálně efektivně investovat do realit.

Jan Roztočil reality

Jste důvtipný investor a sledujete trendy na realitním trhu? Můj nový článek vám poradí, jak aktuálně efektivně investovat do realit.

Na realitni trh vstupuje generace Z narozená  v letech 1995-2009. Jsou to lidé, kteří se narodili s mobilem v ruce. Podle průzkumů nejsou tak citliví na cenu a rozhodně nestojí o věrnostní kartu v Lidlu. Na tyto nové zájemce o bydlení je tedy třeba vhodně zacílit.

Už před pár lety jsem zaznamenal, že mladí lidé v západoevropských zemích žijí v nájmu. Neinvestují do vlastního bydlení, protože necítí potřebu se kvůli práci usazovat na jednom místě. Tento můj názor sdílí i investor David Hauerland z investiční společnosti Fidurock. Zaměřuje se na budování komunitního nájemního bydlení, kde lidé bydlí v malých bytech a např. kuchyň sdílejí. Na druhou stranu mají k dispozici třeba posilovnu. Cílem jsou vysokoškoláci, kteří vydělávají 40tis. a za bydlení jsou ochotní dát max. 15tis. Tito lidé doma netráví téměř žádný čas, pracují a poté se scházejí s přáteli. Nepotřebují byt 3+1 s výhledem a hypotéku 25 tis…

Domnívám se také, že doba intenzivního home office opět nastane. Pro mnoho mladých lidí to bude impuls řešit své bydlení ať již hypotékou, či příjemným nájemním bydlením. V portfoliu nemovitostí nabízených naší realitní kanceláří je možné realizovat obojí, velmi rád doporučím tu nejvhodnější.

Je něco, co by vás zajímalo nebo s čím potřebujete poradit? Klidně zavolejte…

Oslovilo vás, co dělám, kdo jsem, jak ke své práci a zároveň koníčku přistupuji? Neváhejte mě kontaktovat. Rád se s vámi setkám. Výběr partnera ve světě nemovitostí je pouze na vás.

Kontaktujte mě!