logo
M

Kdo musí na vlastní bydlení šetřit nejvíce v Evropě?

Září 2020

Narazil jsem na velmi zajímavou studii společnosti Deloitte týkající se nákladů Čechů na pořízení vlastního bydlení. Týká se roku 2019 a je psaná v angličtině, takže jsem se krapet u čtení zapotil. Co jsem se dozvěděl?

Kdo nejvíce šetří na bydleni?

Češi šetří na vlastní bydlení nejvíce v Evropě…

Společnost Deloitte uvádí, že na pořízení vlastního bytu o rozměrech 70 m2 Čech vynaloží 11,4 průměrných ročních platů. Ve srovnání vybraných 23 zemí Evropy je u nás vlastni bydlení nejméně dostupné (už 4 roky za sebou💥💥), v závěsu za námi je už jen Srbsko s 11,5 místními ročními platy…😳

Jako nejdostupnější bydlení se v tomto ohledu jeví bydlení v Portugalsku a Belgii (4, resp. 4,1 průměrných ročních platů), Slováci jsou lehce před námi s 9,9 průměrnými ročními platy.

Závěrem bych podotkl, že podle výše uvedené studie rostou ceny nemovitostí rychleji než platy. V řeči čísel to znamená  prodloužení o 0,2-0,4 roku u většiny sledovaných zemí. Nic moc novinky, řekl bych🤔

Je něco, co by vás zajímalo nebo s čím potřebujete poradit? Klidně zavolejte…

Oslovilo vás, co dělám, kdo jsem, jak ke své práci a zároveň koníčku přistupuji? Neváhejte mě kontaktovat. Rád se s vámi setkám. Výběr partnera ve světě nemovitostí je pouze na vás.

Kontaktujte mě!