logo
M

Jaka je aktuální situace na hypotečním trhu?

Srpen 2020

Celá řada z vás se ptá, jaké jsou prognózy ve světě úrokových sazeb? A zda se teď vyplatí žádat o hypotéku? Nezastavil se svět realit?

Dnes bych se s vámi rád touto cestou podělil o poznatky z realitního trhu, které jsem pro vás načerpal z četby nebo při své realitní činnosti.

Podle analýzy Hypoindexu klesly průměrné úrokové sazby hypotečních úvěrů v červenci na 2,15 % p.a. To znamená pokles o 0,06 % p.a. oproti červnu. Že by zafungovala bankovní konkurence?

Vladimír Staňura je hlavní poradce České bankovní asociace a mimochodem také výborný golfista. O to raději jeho komentáře a prognózy čtu:)

Ve svém komentáři k vývoji úrokových sazeb v 07/20 se pozastavuje nad překvapivým vývojem objemu prodaných hypotečních úvěrů, který byl v parném červenci 21,6 mld. Kč (vloni 15,4 mld.). Důvodů nabízí několik: lidé hodně pobývali doma (a u táboráků zřejmě řešili svoji bytovou situaci🤔…).Pokud k tomu připočteme nízké úrokové sazby a zprávu o zrušení daně z nemovitostí, evidentně se podařilo alespoň hypoteční trh uchránit před ničivými důsledky koronaviru💥💥💥

Je něco, co by vás zajímalo nebo s čím potřebujete poradit? Klidně zavolejte…

Oslovilo vás, co dělám, kdo jsem, jak ke své práci a zároveň koníčku přistupuji? Neváhejte mě kontaktovat. Rád se s vámi setkám. Výběr partnera ve světě nemovitostí je pouze na vás.

Kontaktujte mě!