logo
M
Žďár nad Sázavou

Prodej zámeckého statku po rekonstrukci včetně stavebních pozemků, Dolní Rožínka

Prodáno

Exkluzivně Vám nabízíme zámecký statek Dolní Rožínka s hospodářskými budovami a pozemky. Předmětem prodeje je historický zámecký statek po kompletní rekonstrukci s velkou investicí, samostatné komerční budovy a zámecké zahrady vč. staveních parcel. Záměr využití celého komplexu je pojatý jako rozsáhlý komerční a turistický komplex.
Zámecký statek je koncipován jako rekreační komerční objekt s ubytováním, restaurací a zaměřením na jezdecký sport, turistiku a hippoterapii.
Pozemek zámeckých zahrad se stavebními parcelami 45490 m² a stavební parcely 5 x 102 m² (bývalé hospodářské budovy).
Zámecké zahrady jsou celistvý pozemek 4,5 ha bývalých zámeckých zahrad a sadů. Pozemek navazuje na zámecký lesopark Templ s historickým významem a dochovanými stavebními památkami. Na část pozemku zámeckých zahrad je zpracován projekt Tematického parku ke komerčnímu využití, který zahrnuje i přestavbu stávajících budov na ubytovací apartmány. Zámecká zahrada byla využívána pro venkovní výběhy koní.
Lokalita zámeckého statku má významné místo v historii obce a bývala součástí přilehlého zámku panství rodu Mitrovských. V okolí obce je několik dalších, historicky významných památek z této doby. Mezi největší plusy lokality patří strategické umístění v blízkosti zásadních turistických cílů na Vysočině. V těsné blízkosti se nachází strašidelný zámek Draxmoor, hrad Pernštejn nebo zábavní areál Šiklův mlýn s letní návštěvností až 50 tis. osob a v mimosezonně je vyhledávaným cílem pro firemní a kongresovou turistiku.

Odkaz na webové stránky https://www.statekvrozince.cz/nabidka/

 

Prodejní cena volejte makléři.

Rádi byste se na cokoliv zeptali, nebo si domluvili prohlídku? Neváhejte mě kontaktovat.
KategorieZámecký statek
LokalitaDolní Rožínka
OkresŽďár nad Sázavou
velikost1+kk
Plocha užitná6880 m2
Plocha pozemku46158 m2
Parkováníano
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V
OdpadVeřejná kanalizace

Oslovilo vás, co dělám, kdo jsem, jak ke své práci a zároveň koníčku přistupuji? Neváhejte mě kontaktovat. Rád se s vámi setkám. Výběr partnera ve světě nemovitostí je pouze na vás.

Kontaktujte mě!